ZADBAJ O WIDOCZNOŚĆ WYMIEŃ PIÓRA WYCIERACZEK

Okres zimowy jest wymagający dla naszego samochodu ale także dla nas samych jako kierowców. Deszcz, wilgoć, mgły oraz coraz krótsze dni sprawiają, że widoczność na drodze znacznie spada. Podstawą, o którą w takiej sytuacji należy zadbać to szyby naszego samochodu. Pamiętajmy zatem o doborze odpowiedniego płynu do spryskiwaczy, ale przede wszystkim o sprawnych wycieraczkach.

 

Wycieraczki powinny być idealnie dopasowane do kształtu szyby, co w konsekwencji umożliwia równomierny rozkład siły nacisku pióra wycieraczki i gwarantuje wysoką jakość działania. Wycieraczki także nie mogą odrywać się od powierzchni szyby.

 

Zalecamy wymianę piór wycieraczek przed sezonem zimowym, aby wycieraczki prawidłowo spełniały swoją rolę i dokładnie oczyszczały szybę, gwarantując nam odpowiedni poziom widzenia.

 

Precyzując, pióro wycieraczki to guma część wycieraczki, która ma bezpośredni kontakt z szybą. Jest odpowiedzialna za zbieranie brudu z szyby. Najszybciej zużywa się w okresie jesienno-zimowym, ale nie oznacza to, że latem się nie zużywają. W tym okresie narażone są na niekorzystnych warunki pracy w wysokiej temperaturze. W kontakcie z suchą szybą pióro wycieraczki nieregularnie się zużywa, w efekcie pozostawiając smugi.

 

Pamiętajmy, że jeżeli wycieraczki rozmazują zanieczyszczenia, źle zbierają wodę, pozostawiają smugi i piszczą, to znak, że pióro wycieraczki jest najprawdopodobniej zużyte i wymaga wymiany.

 

Zalecamy wymianę pór wycieraczek dwa razy do roku przed sezonem jesienny i po sezonie zimowym.

Nasi eksperci pomogą dobrać odpowiedni model wycieraczek do Twojego samochodu – skontaktuj się z nami.

Zarezerwuj teraz termin wizyty online.

masz pytania?

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji. Oferujemy profesjonalne podejście, a dzięki naszemu doświadczeniu zaoferujemy Tobie najlepsze rozwiązania.