PRZEGLĄD UKŁADU KLIMATYZACJI

Przegląd klimatyzacji 229 zł teraz 199 zł*
Wykonaj przegląd układu klimatyzacji i zapewnij sobie przyjemną podróż.


Sezon wiosenny i okres przygotowania samochodu do lata jest idealny na wykonanie niezbędnych czynności serwisowych związanych z układem klimatyzacji.
Jesteśmy przed latem, co wiąże się z wzmożoną eksploatacją tego układu i aby odczuwać komfort podczas jazdy rekomendujemy kontrolę i dezynfekcję właśnie teraz.
Pamiętajmy także, iż nie tylko komfort ma tutaj znaczenie, ale także nasze zdrowie. W układzie wentylacyjnym panuje środowisko idealne do rozwoju drobnoustrojów, grzybów, bakterii oraz patogenów, które są groźnie dla naszego układu oddechowego.

 

Do wyboru mamy dwie tak samo skuteczne metody dezynfekcji klimatyzacji: płynem lub ozonem.

 

O szczegółach, które pozwolą Ci dokonać wyboru metody odpowiedniej dla twojego samochodu dowiesz się w naszym serwisie. Przeprowadzając dezynfekcję którakolwiek metodą, ale w profesjonalnym serwisie masz pewność, że została ona wykonana odpowiednimi środkami oraz w sposób rzetelny i bezpieczny dla Twojego zdrowia.

 

Jednak aby urządzenie chłodnicze funkcjonowało prawidłowo, konieczne jest zastosowanie odpowiedniej substancji chłodzącej. Jest nią czynnik do klimatyzacji dostępny w dwóch wersjach: R134a i 1234YF.

 

Obydwa czynniki maja bardzo podobne właściwości termodynamicznych. Pod względem efektywności chłodzenia i reakcji na zmiany ciśnienia nie wykazują większych różnic. Ich różnica polega na temperaturze samozapłonu. W przypadku czynnika R134a temperatura samozapłonu wynosi 770°C, przez co jest uznawany za niepalny. Natomiast czynnik R1234yf ma temperaturę samozapłonu 405°C.

 

W razie ubytku czynnika chłodniczego konieczne jest jego uzupełnianie. Należy bezzwłocznie wprowadzić do zbiornika nową substancję. Uzupełnienie czynnika chłodniczego powinno się odbywać nie rzadziej niż raz na 2 lata. W szczelnych układach ubytek osiąga wartość poziomie od 10 do 20% rocznie i z tego względu warto go uzupełniać sukcesywnie.

 

Warto wiedzieć, iż kompleksowe zadbanie o układ klimatyzacji wiąże się z wymianą filtra.
To właśnie on zabezpiecza wnętrze samochodu przed zanieczyszczeniami. Dlatego aby w pełni zabezpieczyć swój samochód przed warunkami zewnętrznymi warto zastosować wymianę filtra. Szczególnie polecamy filtr wzbogacony o aktywny węgiel. Posiada on złoża węgla aktywnego, co zwiększa jego funkcjonalność i skuteczność -nie pozwala wtargnąć do wnętrza pojazdu wielu szkodliwym gazom, takim jak spaliny benzynowe, siarka, węglowodory itp. Ponadto, złoża węglowe filtrują także pyłki kwiatowe, co wiosną jest niezwykle istotne dla alergików. Pełna informację na temat tej usługi przedstawią nasi doradcy serwisowi.

 

*Cena standardowa 229 zł,

Cena promocyjna 199 zł

dotyczy czynnika R134a.

Zarezerwuj teraz termin wizyty online.

masz pytania?

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji. Oferujemy profesjonalne podejście, a dzięki naszemu doświadczeniu zaoferujemy Tobie najlepsze rozwiązania.